Spływy kajakowe

Strona główna / Spływy kajakowe

uczestnik spływy kajakowego organizowanego przez wigry24.pl

Suwalszczyzna to niezwykle malownicze szlaki wodne, które powinien odwiedzić każdy wielbiciel nie tylko sportów wodnych, ale także pięknych, zapierających dech w piersiach widoków. Jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt na przyrodniczej mapie polski. Wigry24 oferuje spływy kilkoma szlakami wodnymi,  idealnie nadającymi się do pływania kajakami.

Spływ Czarną Hańczą - czyli kajakami przez Suwalszczyznę

Najbardziej znaną rzeką naszego regionu jest Czarna Hańcza, której bieg od jeziora Wigry do Kanału Augustowskiego liczy sobie ponad 59 km. Wodna podróż bywa nie tylko trudna, ale z pewnością długa, co oznacza, że jest to niebywale ciężkie aby sprostać temu wyzwaniu w jeden dzień. Przebycie tego odcinka zazwyczaj wymaga 3 dni i na takie - jednodniowe etapy jest podzielony. Spływ czarną hańczą cieszy się niezwykłą popularności ze względu na przepiękne widoki, ale także zróżnicowanie trasy pod kątem wymagań. Wyprawa kajakami przez Czarną Hańczę zapewni wiele niezapomnianych chwil, które warto poznać na własnej skórze.

Kajakiem przez Dolinę Rospudy...

Drugim słynnym szlakiem kajakowym jest szlak rzeki Rospudy. Trochę bardziej wymagający pod względem umiejętności prowadzenia kajaka dostarcza wielu niezwykłych wrażeń. Trasa jest bardzo zróżnicowana pod kątem trudności. Liczne głazy, mielizny oraz drzewa, sprawiają, że spływ kajakowy Rospuda dostarcza wiele dodatkowych wrażeń. Rzeka Rospuda jest idealna pod spływy kajakowe, dlatego też, zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił na tej trasie. Szlak ten jest nieco dłuższy od Czarnej Hańczy. Trasa wyznaczona od jeziora Czarnego Filipowskiego do jeziora Necko liczy 75 km. Kajaki na rzece Rospuda zapewniają fantastyczne widoki oraz niezapomniane chwile.

Mniej znanymi, ale równie niezwykłymi pod względem atrakcyjności są szlaki rzek Szeszupy, Marychy i Szelmentki. Polecane są głównie dla tych, którzy już spływali poprzednimi rzekami i chcą spróbować czegoś nowego. Każda z rzek oferuje coś innego, dlatego też, warto sprawdzić każdą z nich. Ciężko jest wybrać najlepsze rozwiązanie. Z tego powodu proponujemy zapoznać się z każdym szlakiem, aby samemu zadecydować, który z nich jest tym najlepszym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie spływów Czarną Hańczą lub Rospudą należy przedstawić swój poziom zaawansowania oraz swoje oczekiwania instruktorowi, który z pewnością doradzi, jaki szlak będzie odpowiedni dla uczestników spływu kajakowego.

Wybierz profesjonalistów

Niezależnie czy wyborem będzie spływ czarna hańcza, spływ kajakowy rospuda, czy też może inne, zawsze mogą Państwo liczyć na pomoc naszego doświadczonego instruktora. Nie trzeba obawiać się jakichkolwiek problemów technicznych. Nasz sprzęt jest regularnie serwisowany i przygotowany na długie spływy. Wyposażenie zostanie dobrane tak, aby spływ kajakowy był czystą przyjemnością dla uczestników, którzy będą mogli całą uwagę zwrócić na otaczającą ich przyrodę.

Czarna Hańcza oraz Rospuda czekają na ludzi chcących zbliżyć się do natury oraz spędzić czas na świeżym powietrzu wśród kołyszących dźwięków szumiącej wody. Dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami w celu umówienia się na spływ wybranym przez siebie szlakiem.


Spływy kajakowe jednodniowe

spływ kajakiem doliną rospudy z wigry24

CZARNA HAŃCZA (czytaj o szlaku)

I etap: Stary Folwark – Maćkowa Ruda lub Wysoki Most
(czas spływu od 4 do 6 godzin)
Cena: 35 zł/osoba

II etap: Maćkowa Ruda – Frącki
(czas spływu od 4 do 6 godzin)
Cena: 45 zł/osoba (minimum 6 osób)

III etap: Frącki – Rygol
(czas spływu od 6 do 7 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

kajaki od wigry24.pl

ROSPUDA (czytaj o szlaku)

Małe Raczki – Święte Miejsce
(czas spływu: 5 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

SZESZUPA

Udziejek – Rutka Tartak
(czas spływu 6 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

MARYCHA

Zelwa – Stanowisko
(czas spływu 7 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

UWAGA:  W wypadku spływu poniżej 4 osób – cena do uzgodnienia. Ceny dla grup powyżej 10 osób do uzgodnienia.


Spływy kajakowe wielodniowe

RZEKI: Czarna Hańcza, Rospuda, Szeszupa, Marycha, rzeki na terenie Litwy i Łowy

  • cena wynajmu 2-osobowego kajaka typu: VISTA; RANDO; EKSPEDYCJA od 22 zł do 35 zł za dzień
  • cena wynajmu 1-osobowego kajaka typu: TRAPER; EKSPEDYCJA – od 22 zł do 25 zł za dzień
  • cena wynajmu 3-osobowego canoe 30 zł/dzień
  •  koszt transportu 1,80 zł/km liczony w dwie strony

UWAGA: w przypadku spływu kajakowego na w rejonie jeziora Wigry aż do Wysokiego Mostu na rzece Czarna Hańcza obowiązuje karta wstępu do Parku Narodowego.

* Wszystkie podane na stronie ceny są cenami netto oraz są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego

Spływ kajakowy to źródło niezapomnianych wspomnień

Letnia pogoda i sezon urlopowy sprzyjają organizacji planów na wakacyjny wyjazd. Warto pomyśleć o bardziej aktywnej formie wypoczynku. Kajaki Czarna Hańcza lub Rospuda to idealny sposób na odpoczynek pośród pięknych okoliczności przyrody.

Atrakcyjne krajobrazy, bliskość roślin i zwierząt oraz spotkania z mieszkańcami okolicznych miejscowości mogą być źródłem wspaniałych wspomnień. Wystarczy zaplanować kilkudniowy wyjazd na Suwalszczyznę. Nie trzeba obawiać się problemów technicznych oraz braku doświadczenia. Nieważne są umiejętności ani wcześniejsze zainteresowanie sportami wodnymi. Liczy się chęć przygody.

Podróż szlakiem Czarnej Hańczy

Wielbicielom pięknych widoków, którzy szczególnie upodobali sobie spływy kajakowe Czarna Hańcza może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Ta największa rzeka na Suwalszczyźnie przepływa przez bardzo zróżnicowane tereny. Od jeziora Wigry aż do Kanału Augustowskiego krajobraz zmienia się kilkukrotnie. Położenie geograficzne oferuje podróżnikom widoki zapierające dech w piersiach. Suwalski Park Krajobrazowy lub malownicze jeziora to zaledwie przykłady atrakcji mijanych na trasie.

Kajaki to jednak nie wszystko! Uczestnicy mają okazję obcować z historią i kulturą mijanych miejsc. Nad brzegami rzeki znajduje się wiele punktów, gdzie mieszkańcy okolicznych wsi oferują lokalne wyroby. Warto spróbować kartaczy, babki ziemniaczanej lub słodkości. Spływ to też dobry sposób na spędzenie czasu na powietrzu i zbliżenie się do natury. W wodach Czarnej Hańczy żyją pstrągi i inne ryby górskie. W częściach bardziej zadrzewionych można natomiast spotkać bobry.

Na niektórych odcinkach rzeka bywa jak rwący potok rozbijający się o napotkane skały. Innym razem zmienia się w spokojną taflę wody wśród rozlewisk i podmokłych terenów. Nie trzeba się jednak obawiać. Większość trasy jest dosyć łagodna, a spływ Czarną Hańczą odbywa się pod czujnym okiem profesjonalistów. Specjalne umiejętności nie są wymagane. Można w pełni oddać się relaksowi i obcowaniu z przyrodą.

Na kajaki do Rospudy

Poszukiwacze bardziej ekstremalnych wrażeń wybiorą natomiast spływy kajakowe Rospuda. Rzeka charakteryzuje się wąskim i krętym korytem, a szlak prowadzi przez jeziora, lasy i łąki, dlatego może być nieco bardziej wymagający. Obecność specjalistów pozwala jednak wybrać się w podróż nawet początkującym uczestnikom. Świętnie będą się czuli również amatorzy sportów wodnych.

Kajakarze mogą trafić na liczne przeszkody. Wartki prąd rzeki i napotykane konary drzew to nieodłączny element wodnej podróży. Dla bardziej zapalonych pływaków takie wrażenia będą dodatkową atrakcją. Balansowanie na rwącym potoku może być niezapomnianym przeżyciem. Osoby z mniejszym doświadczeniem nie muszą się obawiać. Kajaki Rospuda dają do dyspozycji sprawny i przygotowany sprzęt, a także towarzystwo profesjonalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo w trakcie wyprawy.

Brzegi Rospudy są niezwykle urozmaicone. Wody przepływają przez łańcuch dziewięciu polodowcowych jezior. Na szczególną uwagę zasługują również torfowiska, tereny silnie porośnięte mchem, a także leśny kompleks Puszczy Augustowskiej. Dolina jest domem dla niezwykle rzadkich roślin i zwierząt, które podlegają ochronie prawnej. Miłośnicy bogatej fauny i flory będą mieli okazję zobaczyć ciekawe okazy gatunków chronionych.

Na spływ kajakowy Rospuda trzeba przeznaczyć trochę więcej czasu. Trasa od jeziora Czarnego Filipowskiego do jeziora Necko wynosi 75 kilometrów. Warto zaplanować kilkudniowy wyjazd, aby móc skorzystać z wszystkich okolicznych atrakcji. 

Zapraszamy do kontaktu - +48 604 061 479


© 2017 Wigry24.pl

Marek Taraszkiewicz
ul. Noniewicza 38c/84 16-400 Suwałki
tel.: +48 604 061 479 e-mail marc_tara@wp.pl
Baza: 16-412 Stary Folwark 26

Strony internetowe ONAVI.pl