Spływy kajakowe

Suwalszczyzna to niezwykle malownicze szlaki wodne, które powinien odwiedzić każdy wielbiciel nie tylko sportów wodnych, ale także pięknych, zapierających dech w piersiach widoków. Jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt na przyrodniczej mapie polski. Wigry24 oferuje spływy kilkoma szlakami wodnymi,  idealnie nadającymi się do pływania kajakami.

Spływ Czarną Hańczą - czyli kajakami przez Suwalszczyznę

Najbardziej znaną rzeką naszego regionu jest Czarna Hańcza, której bieg od jeziora Wigry do Kanału Augustowskiego liczy sobie ponad 59 km. Wodna podróż bywa nie tylko trudna, ale z pewnością długa, co oznacza, że jest to niebywale ciężkie aby sprostać temu wyzwaniu w jeden dzień. Przebycie tego odcinka zazwyczaj wymaga 3 dni i na takie - jednodniowe etapy jest podzielony. Spływ czarną hańczą cieszy się niezwykłą popularności ze względu na przepiękne widoki, ale także zróżnicowanie trasy pod kątem wymagań. Wyprawa kajakami przez Czarną Hańczę zapewni wiele niezapomnianych chwil, które warto poznać na własnej skórze.

Kajakiem przez Dolinę Rospudy...

Drugim słynnym szlakiem kajakowym jest szlak rzeki Rospudy. Trochę bardziej wymagający pod względem umiejętności prowadzenia kajaka dostarcza wielu niezwykłych wrażeń. Trasa jest bardzo zróżnicowana pod kątem trudności. Liczne głazy, mielizny oraz drzewa, sprawiają, że spływ kajakowy Rospuda dostarcza wiele dodatkowych wrażeń. Rzeka Rospuda jest idealna pod spływy kajakowe, dlatego też, zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił na tej trasie. Szlak ten jest nieco dłuższy od Czarnej Hańczy. Trasa wyznaczona od jeziora Czarnego Filipowskiego do jeziora Necko liczy 75 km. Kajaki na rzece Rospuda zapewniają fantastyczne widoki oraz niezapomniane chwile.

Mniej znanymi, ale równie niezwykłymi pod względem atrakcyjności są szlaki rzek Szeszupy, Marychy i Szelmentki. Polecane są głównie dla tych, którzy już spływali poprzednimi rzekami i chcą spróbować czegoś nowego. Każda z rzek oferuje coś innego, dlatego też, warto sprawdzić każdą z nich. Ciężko jest wybrać najlepsze rozwiązanie. Z tego powodu proponujemy zapoznać się z każdym szlakiem, aby samemu zadecydować, który z nich jest tym najlepszym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie spływów Czarną Hańczą lub Rospudą należy przedstawić swój poziom zaawansowania oraz swoje oczekiwania instruktorowi, który z pewnością doradzi, jaki szlak będzie odpowiedni dla uczestników spływu kajakowego.

Wybierz profesjonalistów

Niezależnie czy wyborem będzie spływ czarna hańcza, spływ kajakowy rospuda, czy też może inne, zawsze mogą Państwo liczyć na pomoc naszego doświadczonego instruktora. Nie trzeba obawiać się jakichkolwiek problemów technicznych. Nasz sprzęt jest regularnie serwisowany i przygotowany na długie spływy. Wyposażenie zostanie dobrane tak, aby spływ kajakowy był czystą przyjemnością dla uczestników, którzy będą mogli całą uwagę zwrócić na otaczającą ich przyrodę.

Czarna Hańcza oraz Rospuda czekają na ludzi chcących zbliżyć się do natury oraz spędzić czas na świeżym powietrzu wśród kołyszących dźwięków szumiącej wody. Dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami w celu umówienia się na spływ wybranym przez siebie szlakiem.


Spływy kajakowe jednodniowe

CZARNA HAŃCZA (czytaj o szlaku)

I etap: Stary Folwark – Maćkowa Ruda lub Wysoki Most
(czas spływu od 4 do 6 godzin)
Cena: 35 zł/osoba

II etap: Maćkowa Ruda – Frącki
(czas spływu od 4 do 6 godzin)
Cena: 45 zł/osoba (minimum 6 osób)

III etap: Frącki – Rygol
(czas spływu od 6 do 7 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

ROSPUDA (czytaj o szlaku)

Małe Raczki – Święte Miejsce
(czas spływu: 5 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

SZESZUPA

Udziejek – Rutka Tartak
(czas spływu 6 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

MARYCHA

Zelwa – Stanowisko
(czas spływu 7 godzin)
Cena: 60 zł/osoba (minimum 6 osób)

UWAGA:  W wypadku spływu poniżej 4 osób – cena do uzgodnienia. Ceny dla grup powyżej 10 osób do uzgodnienia.


Spływy kajakowe wielodniowe

RZEKI: Czarna Hańcza, Rospuda, Szeszupa, Marycha, rzeki na terenie Litwy i Łowy

  • cena wynajmu 2-osobowego kajaka typu: VISTA; RANDO; EKSPEDYCJA od 22 zł do 35 zł za dzień
  • cena wynajmu 1-osobowego kajaka typu: TRAPER; EKSPEDYCJA – od 22 zł do 25 zł za dzień
  • cena wynajmu 3-osobowego canoe 30 zł/dzień
  •  koszt transportu 1,80 zł/km liczony w dwie strony

UWAGA: w przypadku spływu kajakowego na w rejonie jeziora Wigry aż do Wysokiego Mostu na rzece Czarna Hańcza obowiązuje karta wstępu do Parku Narodowego.

* Wszystkie podane na stronie ceny są cenami netto oraz są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego


© 2015 Wigry24.pl

Strony internetowe ONAVI.pl